6852 769 912 98+ payaniroo @Payaniroochannel info@payaniroo.ir خراسان رضوی، مشهد، پارک علم و فناوری، ساختمان شرکت های فناور، طبقه 3

سرورهای زمانی

سرورهای زمانی نوعی رایانه سرور هستندکه زمان واقعی را از یک ساعت مرجع می‌خوانند و این اطلاعات را با استفاده از شبکه رایانه‌ای در اختیار کلاینت‌های خود قرار می‌دهند. یک سرور زمانی ممکن است یک سرور شبکه محلی یا یک سرور اینترنتی باشد. مهمترین و پرکاربردترین پروتکل برای توزیع و همگام‌سازی زمان در اینترنت، پروتکل زمانی شبکه (NTP) است.

با استفاده از این پروتکل امکان هماهنگ نمودن و استفاده از ساعت دقیق در حد ساعت اتمی در شبکه‌های کامپیوتری بوجود می‌آید. معمولا در شبکه یا هر سیستم متصل به شبکه جهانی با اتصال به یک تایم سرور امکان تنظیم دقیق ساعت آن سیستم یا سیستم‌های آن شبکه بوجود می‌آید.

NTP از ساعت هماهنگ جهانی یا Coordinated Universal Time (UTC) که یک استاندارد زمان از نوع اتمی است جهت هماهنگی ساعت کامپیوتر ها در حد میلی ثانیه استفاده می کند. انواع مختلفی از پروتکل ها برای ارسال سیگنال‌های زمانی از طریق لینک‌های رادیویی و اتصالات سریال در استفاده مشترک هستند. مرجع زمانی استفاده شده توسط این سرور می تواند سرور زمان دیگر در شبکه یا اینترنت ، یک ساعت رادیویی متصل یا یک ساعت اتمی باشد.

که ساعت مرکزی خود شامل ساعت مرکزی آنالوگ و ساعت مرکزی دیجیتال می‌باشد. بیشتر بدانید

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , ,